Plynová kamna RELAX plus 4,2KW
  • Sleva 12%

  • dárek zdarma

Plynová kamna RELAX plus 4,2KW

Sálavá plynová kamna s piezozapalováním a ventilátorem

Kód produktu

UTB15001

Výrobce

Příkon

4.2W

Dostupnost

do 3 dnů

Záruka

2 roky

3 890 Kč4 422 Kč

Popis produktu - Plynová kamna RELAX plus 4,2KW

MEVA Plynová infračervená kamna RELAX 4,2 kW TB02007

Plynová kamna Relax plus jsou kombinovaná s elektrickým napájením. Zdrojem je běžná 10 kg PB láhev nebo elektrická síť 230 V, která zefektivní vytápění místností i díky vestavěnému ventilátoru.

Kamna jsou vybavena: hlídačem spalin, termopojistkou, pádovou pojistkou, tři polohy výkonu plynu a dvě polohy výkonu elektrického napájení, kolečka, piezozapalování.

Pro rychlé vytopení větších, např. větraných skladových prostor doporučujeme spíše plynové turbíny a plynová topidla s ventilátory.

Dodáváno včetně příslušenství pro připojení k 10 Kg plynové láhvi (regulátor a hadice, pro připojení ke 2 Kg láhvi je potřeba dokouopit odtlačný ventil 2156UV nebo 2156UVB).

Piezoeletrické zapalování - Jednoduché zapálení plynu po zmáčknutí tlačítka. Pomocí nárazu na piezoelektrický krystal se vytvoří jiskra, která zapálí plyn.

Co je Oxystop / Hlídač spalin ? - Bezpečnostní zařízení, které hlídá poměr vzduchu a spalin v topidle. Při nouzovém poměru vypne přívod plynu a topení zhasne. I když je tento systém spolehlivý, je určen pro opravdu nouzový stav, dbejte proto na dostatečné větrání dle návodu. Tuto pojistku mají kamna Relax, Relax plus a Relax Deluxe.

Technické parametry:

Výkon - LPG 4,2 kW, EL. 1,5 kW
Spotřeba - 305 g/hod
Hmotnost - 14 kg
Určeno k připojení na 5 kg a 10 kg propan-butanovou lahev.

Výhody plynových kamen:

  • piezozapalování
  • hlídač spalin
  • termopojistka
  • tři poloh výkonu plynu
  • dvě polohy výkonu elektrického napětí
  • kolečka
  • ověřená konstrukce

Kamna Relax TB02007 a Relax Plus TB15001 je možno používat na čistý propan, topný výkon je tak vyšší o cca 15-20% (úměrně tomu je pak také vyšší spotřeba). Čistý propan je pro provoz kamen lepší, butan má v sobě nečistoty. Čistý propan nepoužívejte v kamnech Meva Relax Deluxe TB20001, ty pak mohou zhasinat.

Bezpečnostní upozornění:

Agregát při provozu spotřebovává kyslík a v nevětraných uzavřených místnostech není jeho používání dovoleno. Zařízení jsou určena pro rozmrazování, vysušování a temperování místností v nebytových objektech, v otevřeném nebo dostatečně větraném prostoru.

Agregát není určen k trvalému vytápění. Spaliny zůstávají v prostoru vytápěné místnosti, a proto musí být zajištěno dostatečné větrání. Agregát nesmí být používán v prostorech pod úrovní terénu (sklepy, suterény atd.) Použití v těchto prostorách je možné pouze krátkodobě a pouze při zabezpečení nuceného větrání a použití bezpečnostního signalizačního zařízení.

Technické dotazy ke kamnům RELAX Plus TB15001:

Je v ceně připojení k 10 kg PB láhvi ?

ANO je

Mohu použít současně plynové vytápění a elektrické topidlo kamen?

Ne bohužel, toto je zakázáno

Mohu použít plynové topení a ventilátor elektrického topení (bez zapnutí spirály)?

Bez spirály ventilátor funguje, ale nesmí být, podle vyhlášky, v provozu společně s plynem. Lépe je tedy používat každou topnou část topidla zvlášť.

Parametry

Výrobce MEVA

Záruka : 24 měsíců

Výkon 4,2 kW

Rozměry 400 x 410 x 720 mm

Hmotnost 14 kg

Spotřeba 305 g/hod

Piezozapalován íAno

Předpokládaná výdrž PB lahev: 5 kg 16 h 30 min

Předpokládaná výdrž PB lahev: 10 kg 33 h

Fotogalerie produktu - Plynová kamna RELAX plus 4,2KW